Atverti
Krepšelyje prekių: 0
Krepšelis

Filosofija. Žmogus klausianti būtybė (sud. Nijolė Borusevičienė)

4.50 EUR

Ši knyga skirta neakivaizdiniu būdu studijuojamiems filosofiją. Tai trumpas įvadas į filosofijos istoriją. Pasitelkiant įvairių filosofų mintis, siekiama paprastai ir suprantamai paaiškinti būties, pažinimo, egzistencijos kultūros ir kt. Klausimus.

Aš nemanau, kad kas nors gali žmones ko nors išmokyti.

Negalima pripilti žinių į tuščią ąsotį .

Tačiau žmonės gali daug ko išmokti patys (...)

ir mokytojo uždavinys yra įkvėpti mokinius,

sukurti tokias tinkamas sąlygas,

kad jos kuo geriau veiktų pačių mokinių mokymąsi.

J.Adolphsenas

Gyvename sudėtingą laiką . To, kas įgyta net aukštosios mokyklos suole, jau nebeužtenka. Šiandienos žmogui mokytis reikia visą gyvenimą . Todėl vis labiau ir labiau svarbias pozicijas užima andragogika - suaugusiųjų mokymas.

Neakivaizdinis mokymas - tai sudaryta galimybė besimokančiajam, turinčiam praktinės patirties, atsinaujinti, didinti kompetenciją , labiau pajusti gyvenimo džiaugsmą , įgyti didesnį pasitikėjimą savo jėgomis, savarankiškumą .

Filosofijos kursas reikalauja daug skaityti, mąstyti, gebėjimo nagrinėti tekstus, viskuo abejoti, t.y. tikrinti, aiškinti, lyginti skirtingus argumentus, leidžia patirti tiesos ieškojimo prasmę , suvokti laisvės sampratą , asmeninės laimės siekį .

Šiuo leidiniu norima ateiti į pagalbą neakivaizdininkams. Nors filosofijos kursui literatūros nestokojama, bet dėl terminų gausos, sudėtingo veikalų stiliaus studijuojančiajam dažnai sunku suvokti mokomąją medžiagą. Darbe stengtasi populiariau pateikti įvairių filosofų argumentus, kad pats studentas galėtų spręsti, atsirinkti, susimąstyti apie pasaulio esmę , begalinę žmogaus keliamų klausimų į vairovę , kuri įprasmina būtį .

Jei ši knyga studentui padės suvokti, kad tiesos ieškojimas analizuojant į vairių filosofų mintis apie egzistencinius klausimus yra ne tik filosofo, bet ir kiekvieno pašaukimas, jei padės suprasti, kad žmogus, kaip teigia A. Šliogeris, yra „ begalinio klausimo nerime", darbo tikslas nors iš dalies bus pasiektas. Tad klauskime! O klausia paprastai tik „ pilni ąsočiai."

Leidykla „Lucilijus“, 2007 m. Trečiasis pataisytas ir papildytas leidimas.

174 p.

Naujienų prenumerata
Užsiprenumeruodami, sutinkate gauti naujienlaiškius iš mūsų
Mus rasite
Kontaktai
8 650 30974
vytautas.salavejus@gmail.com
Visos teisės saugomos. © 2018