Atverti
Krepšelyje prekių: 0
Krepšelis

Laima Railienė, Vincentas Lamanauskas. Mokomės geografijos žaisdami

4.50 EUR
5.00 EUR

Liko keli egzemplioriai. Viršelis prastesnės kokybės. 

Šiuolaikinė geografija - itin įvairialypė, integrali pažinimo sritis. Be geografijos žinių šiandien sunkiai įsivaizduojamas daugelio žmonių gyvenimas. Geografijos žinios itin praktiškos ta prasme, kad kiekvienam iš mūsų be galo svarbu pažinti pasaulį, kuriame gyvename, gebėti orientuotis bet kurioje Žemės vietoje ir pan. Geografija turėtų padėti moksleiviams suprasti, kad žmonijos ir gamtos vystymasis yra vientisas procesas.

Svarbi geografijos mokymo sritis - perteikiamų žinių, gebėjimų, vertybių aktualizavimas: kaip tuo pasinaudos jaunas žmogus.Nuolat ieškoma efektyvių geografijos mokymo formų. Neatskiriama tokio mokymo dalimi tampa kompiuterinių programų panaudojimas, internetas, taip pat ir didaktiniai žaidimai, ypač dirbant su jaunesniųjų klasių moksleiviais. Dalyvaudamas žaidime moksleivis tampa situacijos dalyviu, jis pats gali priimti įvairiausius sprendimus, didėja motyvacija domėtis geografija. Žaidimai plėtoja vaizduotę, bendravimo gebėjimus, formuoja tam tikras elgesio strategijas, skatina dėmesingumą.Liaudies patarlė sako: „Gerai pailsėsi - gerai padirbėsi." Tačiau ilsėtis nereiškia nieko neveikti. Didaktinis žaidimas turi tapti ne tik pramoga, bet ir būti prasmingas. Žaidimai - ne tik veiksminga mokymo, bet ir auklėjimo priemonė. Kiekviename didaktiniame žaidime būtinas ugdomasis tikslas. Pamokų metu moksleivis nuvargsta, sunkiau įsisavina teikiamą informaciją. Kad taip neatsitiktų, galima panaudoti žaidimą, kurio pobūdis priklauso nuo tikslų.
Ar žaidimai bus naudojami išmoktai temai kartoti, ar naujai medžiagai pateikti, ar žinioms įtvirtinti, tai jau mokytojo pasirinkimas. Svarbu, kad didaktinis žaidimas leistų pasiekti norimą tikslą.

Leidykla „Lucilijus“, 2005 m.

116 psl.

Naujienų prenumerata
Užsiprenumeruodami, sutinkate gauti naujienlaiškius iš mūsų
Mus rasite
Kontaktai
8 650 30974
vytautas.salavejus@gmail.com
Visos teisės saugomos. © 2018