shopping_cart0 Krepšelis

Leidiniai paštu

Laura Buzienė. Šviesiuko emocijos. Jausk, atpažink, išreikšk


16,00 €
1 vnt.
Apie prekę

Edukacinis stalo žaidimas recenzuotas Nacionalinės Švietimo Agentūros (NŠA).

Edukacinis stalo žaidimas „Šviesiuko emocijos. Jausk, atpažink, išreikšk“ yra skirtas mokyti vaikus pažinti ir įvardyti jausmus, emocijas, domėtis kitų mintimis ir jausmais, lavinti vaizduotę, plėsti žodyną, kurti pasakojimus, inscenizuoti, išreikšti savo jausmus žodine forma, skatinti konstruktyvius emocijų raiškos būdus, ugdyti skaitymo ir piešimo įgūdžius.

Rinkinį sudaro 105 kortelės: 15 jausmų ir emocijų kortelių (kortelių nugarėlės pažymėtos gelsva spalva, dydis – 11,5 x 16 cm), 15 žodžių kortelių (kortelių nugarėlės pažymėtos oranžine spalva, dydis – 11,5 x 4 cm), 30 istorijų / situacijų kortelių (kortelių nugarėlės pažymėtos melsva spalva, dydis – 8 x 11,5 cm), 30 sprendimo / emocijų išraiškos kortelių (kortelių nugarėlės pažymėtos žalsva spalva, dydis – 11,5 x 8 cm) ir 15 emocijų piešimo kortelių (kortelių nugarėlės pažymėtos rožine spalva, dydis – 11,5 x 16 cm).

Vaikas, apžiūrėjęs jausmų ir emocijų kortelėse nupieštą veikėją Šviesiuką su skirtingomis veido išraiškomis, gestais, laikysena, bando atpažinti ir įvardinti emocijas, papasakoti, kaip tas emocijas supranta, kada jas jautė, ką jautė, kaip jas išreiškia (mimika, balso pokytis, kūno kalba). Atpažinta emocija padės vaikui prabilti apie savo išgyvenimus, jutimus, pasakoti situacijas, kuriose jis būna supykęs, kada jaučiasi laimingas, o kada kaltas ir pan., jas analizuoti.

Rinkdamasis emocijų ir jausmų korteles, atitinkančias jo būseną, vaikas jas grupuoja su emocijų žodžių kortelėmis, lygina, ugdo pastabumą, dėmesio sutelkimą, o mokantis skaityti vaikas ugdo dar ir skaitymo įgūdžius.

Rinkinyje taip pat yra kortelių su paveikslėliais, kurios iliustruoja įvairias situacijas. Naudodami istorijų / situacijų korteles, vaikai išmoks atpažinti emocijas ir jausmus, kuriuos kelia paveikslėliuose pavaizduotos situacijos. Kiekvienai jausmų ir emocijų kortelei galima pritaikyti po dvi ir daugiau istorijų / situacijų korteles. Vyresnio amžiaus vaikai gali patys sukurti naujus pasakojimus, aptarti situacijas, kuriose vaikas jautė vieną ar kitą emociją. Istorijų / situacijų kortelės padės suprasti vienos ar kitos emocijos priežastis. Visi žmonės yra skirtingi ir toje pačioje situacijoje gali patirti visiškai kitokius jausmus. Čia nėra nei teisingų, nei neteisingų atsakymų. Istorijų / situacijų korteles galima pritaikyti tiek vienai, tiek kitai pavaizduotai emocijai. Šios kortelės lavina pastabumą, vaizduotę kuriant ar atpasakojant emocijų kitimo istorijas. Vyresnio amžiaus vaikams patiems kuriant naujas situacijas, vaizduojant emocijas ir jas aptariant, ugdomi vaidybos įgūdžiai.

Sprendimo / emocijų išraiškos kortelėse vaizduojama, kaip reiktų elgtis vienu ar kitu atveju jaučiant tam tikrus jausmus ir emocijas. Šias korteles galima atrinkti ir grupuoti su jausmų ir emocijų kortelėmis bei istorijų / situacijų kortelėmis. Analizuojant kartu su vaiku veiksmus, per kuriuos galima išreikšti vieną ar kitą jausmą, galima išmokyti vaiką įvardinti emocijų stiprumo laipsnį, nusiraminti, rasti būdus, kaip įveikti neigiamas emocijas.

Emocijų piešimo kortelės, veidukų ruošiniai. Ant jų vaikas gali pavaizduoti savo jausmus piešdamas skirtingas veido išraiškas iš atminties, pagal užduotis arba savo nuožiūra. Šios kortelės suteiks vaikui galimybę įtvirtinti jau išmoktą medžiagą.

Prie šios prekės rekomenduojame


Virginija Ženkuvienė, Laura Buzienė. Duotas startas skaityti! Skaitymo kortelės
Virginija Ženkuvienė, Laura Buzienė. Duotas startas skaityti! Skaitymo kortelės

26,50 €

Laura Buzienė. Šviesiuko emocijos. Plakatai (A4 formatas)
Laura Buzienė. Šviesiuko emocijos. Plakatai (A4 formatas)

6,00 €

Laura Buzienė. Šviesiuko pirmoji pamoka. Geometriniai elementai
Laura Buzienė. Šviesiuko pirmoji pamoka. Geometriniai elementai

2,50 €

Laura Buzienė. Šviesiuko ABC. Rašytinės raidės
Laura Buzienė. Šviesiuko ABC. Rašytinės raidės

2,50 €

Laura Buzienė. Šviesiuko ABC. Spausdintinės raidės
Laura Buzienė. Šviesiuko ABC. Spausdintinės raidės

2,50 €

Kamila Golod. Emocijų šalis
Kamila Golod. Emocijų šalis

9,00 €

Aistė Kvičiuvienė. Iliustruotas loto mažiesiems
Aistė Kvičiuvienė. Iliustruotas loto mažiesiems

9,50 €

Užsiprenumeruodami, sutinkate gauti naujienlaiškius iš mūsų

© 2023. Leidiniai paštu