shopping_cart0 Krepšelis

Leidiniai paštu

Raimonda Kirvėlienė, Justina Imbrasienė. BORUŽĖLĖS PAMOKĖLĖS. 2 dalis I-Y GARSAI


14,00 €
1 vnt.
Apie prekę

Mokymo priemonės tikslas - mokyti vaikus taisyklingai tarti ir skirti i-y garsus, ugdyti foneminį suvokimą, formuoti žodžių garsinės analizės ir sintezės įgūdžius. Kūrybiškai pritaikant, priemonė taip pat tinka žodyno ir rišliosios kalbos plėtojimui.

Pateikta vaizdinė medžiaga padės įtvirtinti šiuos įgūdžius bei įveikti foneminio suvokimo sunkumus. Mokomoji priemonė skirta darbui logopedinių pratybų ir pamokų 1–4 klasėse metu. Mokomuosius žaidimus galima žaisti individualiai, poromis ir grupėmis.

Rekomenduojami vertinimo kriterijai boružėlių kortelėse, kuriuos mokytojas pasirenka individualiai, atsižvelgdamas į individualius mokinio gebėjimus.

Mokymo(si) priemonė skirta priešmokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams, turintiems nepakankamai išlavintą foneminį suvokimą, nepakankamus žodžių garsinės analizės ir sintezės įgūdžius, neišplėtotą žodyną, rišliąją kalbą, patiriantiems skaitymo, rašymo sunkumų, diferencijuojant trumpojo ir ilgojo garso i–y tarimą.

Priemonėje yra 2 žaidimai, kuriuos sudaro:

  • Žaidimo lenta.
  • 80 spalvotų paveikslėlių kortelių.
  • 8 sunumeruotos „Paveikslėlių pasitikrinimo lentelės“. Kiekvienoje lentelėje yra pavaizduota po 10 spalvotų skirtingų paveikslėlių. Šiomis lentelėmis gali naudotis ne tik mokiniai, bet ir vaikai, kurie dar neskaito.
  • 2 „Žodžių rašybos pasitikrinimo lentelės“.
  • 2 dvipusės kortelės garsų i-y skyrimui, skirtos foneminio suvokimo ugdy­mo užduotims pamokų arba pratybų metu.
  • 6 boružėlių įsivertinimo kortelės.

8 sunumeruotų „Paveikslėlių pasitikrinimo lentelių“ ir 80 paveikslėlių kortelių fono spalvos yra susietos su 1 ir 2 „Žodžių rašybos pasitikrinimo lentelėse“ parašytų žodžių spalvomis.

Pateikiamos žaidimų rekomendacijos, kaip dirbti su užduočių lenta ir paveikslėlių kortelėmis. Priemone gali naudotis priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokytojai, logopedai, specialieji pedagogai, tėvai, globėjai.

Žaisdami vaikai išmoksta teisingai pavadinti paveikslėlius, juos užrašyti ir perskaityti. Pasitikrinimo kortelės moko vaikus dirbti savarankiškai, ugdo bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimus dirbant porose, grupėse.

 

ŽAIDIMŲ REKOMENDACIJOS

 1 ŽAIDIMAS. „PAVADINU PAVEIKSLĖLĮ, IŠVARDIJU VISUS ŽODŽIO GARSUS“

Žaidimą gali žaisti 2, 4 arba 6 vaikai.

Mokytojas / žaidėjai į stalo vidurį padeda 10 (tos pačios fono spalvos, pvz., žalios) paveikslėlių kortelių, kurios priklauso „Paveikslėlių pasitikrinimo lentelei 1“. Kiekvienas žaidėjas traukia po 1 kortelę, pavadina paveikslėlį, išvardija visus žodžio garsus. Jei užduotį atliko teisingai, kortelę pasideda prie savęs, jei suklydo, kortelę užverčia ir padeda atgal prie kitų užverstų kortelių. Taip žaidžiama, kol ant stalo nelieka nei vienos kortelės. Laimi tas žaidėjas, kuris surenka daugiausiai kortelių su paveikslėliais. Boružėlių kortelėmis vaikai įsivertina, kaip sekėsi žaisti.

2 ŽAIDIMAS. „TEISINGAI TARDAMAS GARSUS I, Y SUDEDU KORTELES, ĮVARDIJU PAVEIKSLĖLIUS“

Žaidimą galima žaisti individualiai, poromis ir grupėmis.

Žaidėjų pora / grupė prieš save pasideda žaidimo lentą su užduotimi. Pasirenka tos pačios fono spalvos (pvz., žalios) 10 paveikslėlių kortelių. Mokytojas / žaidėjai perskaito užduotį. Išsiaiškina. Užduočiai atlikti skiriama 7–10 min. (laikas gali būti keičiamas, atsižvelgiant į individualius vaikų gebėjimus).

Žaidėjai žaidimo lentoje turi teisingai sudėlioti korteles su paveikslėliais į lentelės langelius prie reikiamų raidžių i arba y. Pasibaigus žaidimo laikui, žaidėjų pora / grupė teisingai tardama garsus i ir y perskaito žodžius. Naudodamiesi „Paveikslėlių pasitikrinimo lentele 1“ žaidėjai savarankiškai pasitikrina, kaip atliko užduotį.

Mokiniai gali užrašyti sudėliotų paveikslėlių pavadinimus. Naudodamiesi „Žodžių rašybos pasitikrinimo lentele 1“ arba „Žodžių rašybos pasitikrinimo lentele 2“ pagal paveikslėlio fono spalvą susiranda reikiamą žodį ir savarankiškai pasitikrina, išsitaiso rašybos klaidas.

Laimi ta žaidėjų pora / grupė, kuri teisingai sudėlioja daugiausiai paveikslėlių kortelių. Boružėlių kortelėmis vaikai įsivertina, kaip sekėsi atlikti užduotį.

Vėliau galima žaisti tuos pačius žaidimus su kitomis paveikslėlių kortelėmis, kurios nurodytos 2, 3, 4, 5, 6, 7 ir 8 „Paveikslėlių pasitikrinimo lentelėse“.

© Leidykla Lucilijus, 2020

Prie šios prekės rekomenduojame


Raimonda Kirvėlienė, Justina Imbrasienė. Boružėlės pamokėlės. 1 dalis. U-Ū garsai
Raimonda Kirvėlienė, Justina Imbrasienė. Boružėlės pamokėlės. 1 dalis. U-Ū garsai

9,00 €

Rima Šereivienė. Paskui saulužę. Metų ratas
Rima Šereivienė. Paskui saulužę. Metų ratas

7,00 €

Aistė Kvičiuvienė. Nuotykių labirintai
Aistė Kvičiuvienė. Nuotykių labirintai

13,00 €

Jurga Lukauskienė. NYKŠTUKŲ NUOTYKIAI, II dalis
Jurga Lukauskienė. NYKŠTUKŲ NUOTYKIAI, II dalis

16,00 €

Jurga Lukauskienė. Nykštukų nuotykiai. I dalis
Jurga Lukauskienė. Nykštukų nuotykiai. I dalis

Priemonė vaikams, turintiems garsų [s]-[š] tarimo ir diferencijavimo trūkumų.

11,00 €

KOMPLEKTAS.  Skiemenuotų tekstų knygelės (4 knygos)
KOMPLEKTAS. Skiemenuotų tekstų knygelės (4 knygos)

8,30 €

Vidutė Zubrienė. Taisyklingai kalbėti mokausi žaisdamas. I dalis
Vidutė Zubrienė. Taisyklingai kalbėti mokausi žaisdamas. I dalis

16,00 €

Jolanta Aleksienė. GARSŲ MALŪNAS
Jolanta Aleksienė. GARSŲ MALŪNAS

17,00 €

Užsiprenumeruodami, sutinkate gauti naujienlaiškius iš mūsų

© 2023. Leidiniai paštu