shopping_cart0 Krepšelis

Leidiniai paštu

Aldona Andrianova. MOČIUTE, SENELI, PAŽASKIM RAIDELĖM


6,00 €
1 vnt.
Apie prekę

 

Pagrindinis leidinio tikslas – padėti mokiniams, ypač pirmokams, antrokams, net ir vyresniems, įsitvirtinti rašymo ir skaitymo įgūdžius. Su šiuo siejami ir kiti tikslai: žodyno plėtotė, tikslinimas, gramatinių formų vartojimo tobulinimas, dėmesio, atminties lavinimas ir kt.

Lengvesnės užduotys tiks ir ikimokyklinukams, kurių kalbos raida vėluoja. Vaikai mokysis tarti, išgirsti, skirti balsius, dvibalsius, minkštuosius ir kietuosius priebalsius. Tai būtų ruošimasis skaityti ir rašyti.

Užduotys atitinka pirmos ir antros klasės programų reikalavimus. Daugelis jų – žaismingos, su pokštais, nesąmonėmis. Kai kur – judrieji žaidimai. Daugelyje puslapių – gyvūnėliai, pasakų herojai. Daugiausia vietos skirta garsams e, ė, ie, o, uo, i ir yu ir ū, nes vaikai patiria sunkumų, ypač nekirčiuotuose skiemenyse, ir dėl girdimojo, ir dėl regimojo suvokimo nepakankamumo. Leidinyje nėra užduočių nei dusliesiems ir skardiesiems priebalsiams diferencijuoti, nei afrikatoms, nors kai kurie mokiniai dar nebūna įsitvirtinę šių garsų tarimo, painioja juos rašydami. Teks paieškoti logopedų išleistos metodinės medžiagos, labiau skirtos jaunesniems vaikams, bet pritaikomos ir mokiniams (žr. priede).

Naujiena pirmokams – minkštumo ženklas, kurį norisi praleisti ar rašyti prie j. Pradžioje duodami žodžiai su io, iu, tik vėliau ia, nes tai dar sunkiau (piešia —> piešė). Pratinama kelti klausimus ką? kur? ką veikia?, į juos atsakyti. Šie ir kiti klausimai tobulina kalbos dalių kaitymo įgūdžius, be jų neapsieinama mokantis nosinių balsių rašybos, – tai irgi nauja sąvoka pirmokui. Močiute, seneli, jūs duosite atžalėlei kantrybės pavyzdžių, kartu prisėdę prie pratybų. Kurkite gerą nuotaiką, jauskite, kada gana, kada laikas pertraukai: ji gali būti pamokėlės tęsinys (suvaidinti patarlę, pašokinėti išgirdus sutartą garsą ir t. t.)

Dažną užduotį gal teks paaiškinti, įsitikinti, ar suprato. Kartais reikės trumpinti, palikti dalį kitam kartui, palengvinti.

Pirmokui diktuoti reikia aiškiai, garsiai, palaipsniui įjungiant žodžius, kuriuos rašome ne taip, kaip tariame, girdime. Sunkumų padaugėja, kai turi rašyti pats sau diktuodamas. Šis pratybų rinkinėlis gal sudomins ir logopedus, pradinukų mokytojus, korepetitorius, aukles, visus, kuriems rūpi ateities kartų raštingumas.

Apimtis 44 psl.

Leidykla „Lucilijus“, 2018 m.

Užsiprenumeruodami, sutinkate gauti naujienlaiškius iš mūsų

© 2023. Leidiniai paštu