shopping_cart0 Krepšelis

Leidiniai paštu

Jonas Ambrukaitis. Lietuvių kalbos užduotys 5-6 klasėms. I dalis (mokiniams, besimokantiems pagal pritaikytas programas)


3,30 €
Apie prekę

Lietuvių kalbos užduočių knygos 5–6 kl. I dalis skirta fonetikai ir leksikologijai. Fonetikos skyrius dar turi ir akcentologijos pradmenų, kadangi mokantis taisyklingos bendrinės tarties svarbu laikytis ir norminio žodžių kirčiavimo reikalavimų. Tačiau negalima nepažymėti, jog visi pratimai (tiek skirti kalbos garsinei sandarai, tiek žodžiui) turi praktinę paskirtį: padėti mokiniui sąmoningai mokytis taisyklingiau, aiškiau, raiškiau kalbėti, suprasti kitų kalbą, pagal galimybes – įgyti bent minimalius gebėjimus bendrauti rašytine kalba. Visos žinios, visi paaiškinimai, komentarai, taisyklės turi tik pagalbinį, šalutinį, antraeilį vaidmenį. Todėl visur ir visada dėmesio centre turėtų išlikti mokinių kalbinė veikla (klausymas, skaitymas, rašymas, kalbėjimas), kalbos vartosena.

TURINYSFONETIKA IR AKCENTOLOGIJA

Kalbos garsai ir raidėsRaidynas (abėcėlė)Kalbos padargaiBalsiai ir priebalsiaiIlgieji ir trumpieji balsiaiSkardieji ir duslieji priebalsiaiKietieji ir minkštieji priebalsiaiDvigarsiai. Dvibalsiai ir mišrieji dvigarsiaiSkiemuo. Kirčiuotas ir nekirčiuotas skiemuoBalsiai ir dvibalsiaiKartojimasLEKSIKOLOGIJA

Kas yra žodis?Žodžio reikšmėPriešingos reikšmės žodžiaiPanašios reikšmės žodžiaiVaizdingi žodžiai ir posakiaiAr visus žodžius galima vartoti?

Užsiprenumeruodami, sutinkate gauti naujienlaiškius iš mūsų

© 2022. Leidiniai paštu