shopping_cart0 Krepšelis

Leidiniai paštu

Naudota knyga. Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?


3,00 €
1 vnt.
Apie prekę

Būklė: labai gera

Vytautas Sinica (1990) – politologas, Vilniaus universiteto doktorantas, beveik dešimtmetį rašantis politinėmis temomis Lietuvos žiniasklaidoje.

Autoriaus teigimu, mūsų šalyje formuojamas apolitiškas piliečių santykis su Lietuva. Koks tai santykis? Apolitiškas žmogus gyvena Lietuvoje, bet ji nėra jam būtina ir jo nedomina Lietuvos gyvenimas. Vietoje Lietuvos apolitiškam žmogui galėtų būti kita valstybė, svarbu gerbianti jo teises ir užtikrinanti pakankamą gerovę. Apolitiškas žmogus savo apolitiškumą pats prieš save pateisina tuo, kad „politika – purvinas reikalas“, bet iš savo gyvenimo jis išmeta ne vien partinių rietenų purvą, o Lietuvos gyvenimą apskritai. Kaip išmatuoti apolitiškumą? Paklauskite savęs, ar jums rūpi faktas, kad Lietuvos gyventojai nyksta greičiausiai Europoje? Ar jus bent kiek sujaudina mintis, kad nors jūs, jūsų vaikai ir anūkai gyvensite (gal net klestėsite), gali būti, kad tas gyvenimas po 50 metų bus jau be Lietuvos arba Lietuvoje be lietuvių? Jeigu nejaudina ir nerūpi – tai apolitinė būklė.

Knyga „Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?" analizuoja demokratijos, vertybinių karų ir pačios tautos būklę Lietuvoje. Kiekvienoje jos dalyje keliami vis kiti saviti klausimai, galiausiai neišvengiantys susiliejantys į pagrindinį: Ar mums dar reikalinga Lietuva? Ar negalėtų vietoje jos būti bet kuri kita, svarbu tik kad demokratiška, žmogaus teises ir ekonominę gerovę užtikrinanti valstybė? Ar norime valdyti patys save?

"Vytauto Sinicos knyga yra iš šalies neprimesto, taigi savarankiško požiūrio į Lietuvos praeitį, dabartį ir ateitį, o kartu autentiško ir šiuolaikiško lietuviško istorinio, kultūrinio ir politinio mąstymo įkvepiantis pavyzdys. Ją taip pat galima laikyti brandžios tautinės ir valstybinės jausenos bei savivokos etalonu. Šitaip turėtų mąstyti visi lietuviškosios saviniekos komplekso atsikratę ir tautinės savigarbos bei valstybinio orumo jausmą susigrąžinusios šalies piliečiai. Šią žadinančią busti ir keltis knygą turėtų atidžiai perskaityti ir kruopščiai apmąstyti kiekvienas lietuvis, kurio nevilioja pramanytos „globalios Lietuvos” platybėse išsivaikščiojusios ir be pėdsakų išnykusios tautos lemtis."prof. Vytautas Radžvilas, politikos filosofas, Vilniaus universiteto profesorius

"Vytautui Sinicai tinka Marko Twaino žodžiai – „jis taps prezidentu, jeigu, žinoma, iki to laiko nebus pakartas“. Kadangi ši bausmė panaikinta, dabar labiau įtikintų mintis „jeigu, žinoma, dar bus Lietuvos valstybė“. Vytautas turi dvi retai kartu pasirodančias savybes – gilesnę mintį ir ryžtą veikti."prof. Alvydas Jokubaitis, politikos filosofas, Vilniaus universiteto profesorius

"Su vidiniu džiaugsmu ir žavesiu keliavau šioje rinktinėje diskutuojamų temų takais. Drąsus, ryžtingas, išmąstytas ir iš vidaus paliudytas žvilgsnis į šiandienos tikrovės būtį. Į patį žmogų, Valstybę, Tautą ir krikščioniškąjį tikėjimą. Būtent asmuo ir vertybės yra autoriaus centre, žvilgsnyje, mąstyme ir širdyje. Ieškojimas ne vien individo vietos pasaulio ar Europos kontekste, bet siekimas sąmoningo ir atsakingo, laisvo asmens buvimo šiame pasaulyje. Gebančio prisiimti atsakomybę, turinčio nuomonę, asmeniškai save dovanojančio bendrojo gėrio kūrimui. Tai knyga už, o ne prieš."kunigas Ričardas Doveika

TURINYS

Pratarmė

I DALIS. DEMOKRATIJA. KODĖL MES LAISVĖS PRAŠOME?1 Skyrius. Piliečių ir valdžios santykis2 Skyrius. Žodžio laisvė ir žiniasklaida3 Skyrius. TS-LKD „ligos istorija“: ar gali atsirasti konservatyvi politinė jėga Lietuvoje?

II DALIS. VERTYBINIAI KARAI. KAIP VISKAS TAMPA NORMA?4 Skyrius. LGBT iššūkis: kas yra šeima?5 Skyrius. Vaiko teisės: auklės šeima ar valstybė?6 Skyrius. Biopolitika: kam gyventi, o kam mirti?7 Skyrius. Krikščionybė ir politika: ar Dievo vieta virtuvėje?

III DALIS. TAUTA. AR MUMS DAR REIKALINGA LIETUVOS VALSTYBĖ?8 Skyrius. Nacionalizmas: bus Lietuva, tik be lietuvių?9 Skyrius. Europa kryžkelėse: kaip išsaugoti tautų Europą?10 Skyrius. Tiltas į Vilniją: ar susikalbėsime su lenkakalbiais?11 Skyrius. Apginti istoriją: ar nustosime gėdytis didvyrių?

 

Išleidimo metai: 2019

Knygos puslapių skaičius: 384

Formatas: 15x21, minkšti viršeliai

Užsiprenumeruodami, sutinkate gauti naujienlaiškius iš mūsų

© 2024. Leidiniai paštu